неделя, 18 март 2012 г.

Балкан разби Черноморец

Отборът на Балкан (Ботевград) записа осма победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на аутсайдера Черноморец (Бургас) с 89:74 в мач от XXII кръг на първенството. Любомир Лилов наниза 18 точки за „зелените”, Станимир Маринов и Димитър Филипов вкараха по 16, Драгомир Мароевич завърши с 10 точки.

Кирил Павловски вкара 18 точки за бургазлии, а Константин Коев и Деян Дунович добавиха по 13 и 12.

Домакините стояха по-добре на терена през първата четвърт и това им помогна да поведат с три точки след първите десет минути – 25:22. Силите на бургазлии, обаче, бяха до тук, като през втората четвърт ботевградчани поеха контрол върху играта и бързо поведоха с шест точки – 44:38.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено, а Балкан продължаваше да мачка съперника си и да покачава преднината си с всяка изминала минута – 69:51. В заключителните десет минути на срещата баскетболистите на Дечо Коешинов сами не вярваха, че имат някакъв шанс за обрат и просто дочакаха последния съдийски сигнал за 74:89.