неделя, 18 март 2012 г.

Лукойл Академик би Спартак за едно полувреме

Отборът на Лукойл Академик записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 87:80 в мач от XXII кръг. Божидар Аврамов вкара 18 точки за шампионите, а Павел Маринов, Ламонт Мак и Бруно Шундов завършиха с по 10.

Росен Софрониев беше най-резултатен за плевенчани с 20 точки, Тодор Тодоров добави 17, а Илия Станков и Веселин Веселинов се отчетоха с по 13 точки.

През първото полувреме „студентите” не оставиха абсолютно никакво съмнение, че са далеч по-класния от двата състава на терена и се оттеглиха на почивката с повече от комфортна преднина – 60:30.

През второто полувреме Марин Докузовски даде шанс за изява на по-голямата част от резервните си състезатели, като това се отрази и на качеството на игра на Лукойл. Гостите от Плевен се възползваха по най-добрия възможен начин от това, като успяха да намалят сериозно изоставането си, но това не стигна за нещо повече от почетна загуба – 80:87.