неделя, 11 март 2012 г.

Черно море измъчи Левски, но "сините" си тръгнаха с победата

Левски записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи изключително трудно при гостуването си на изпадналия в тежка финансова криза отбор на Черно море (Варна) с 82:78. Арън Харпър вкара 24 точки за „сините”, Васил Евтимов се отличи с пореден „дабъл-дабъл” – 15 точки и 16 борби, а Димитър Ангелов и Джаред Хауел приключиха с по 10 точки.

Васил Кьосев наниза 18 точки за варненци, Георги Давидов завърши със 17 точки и 11 борби, а Джими Хънт и Симеон Илиев добавиха съответно по 15 и 11 точки.

Гостите от София очаквано започнаха по-добре срещата и след като демонстрираха почти перфектна стрелба в тези първи минути, възпитаниците на Константин Папазов поведоха с двуцифрен актив. В последните четири минути Васил Кьосев също показа точния си мерник от далечно разстояние и съкрати пасива на Черно море – 21:28.

В началото на втората четвърт „сините” направиха четири последователни пропуска, което влоши процента им на успеваемост. „Моряците” също направиха няколко пропуска, но все пак, Милчо Борисов вкара две точки, а след това и Васко Кьосев наниза поредна тройка за 26:30. До края на полувремето двата отбора продължиха с пропуските, но в последните секунди на полувремето варненци избухнаха и изравниха. Все пак, гостите се оттеглиха на почивката с три точки аванс – 40:37 след тройка със сирената на Харпър.

Третата част започна отлично за домакините, като Джими Хънт се разигра, а след страхотна забивка на Симеон Илиев, Черно море обърна резултата и поведе с 51:46. Проблемите за столичани се задълбочиха, след като капитанът Стефан Георгиев извъши четвъртото си лично нарушение, но въпреки това, Левски успя да си върне лидерството – 61:59 сед 30 минути, като това стана и с помощта на реферите, които свириха няколко спорни ситуации в полза на столичани.

Заключителните десет минути започнаха с красива комбинация между Давидов и Илиев, като последния вкара и отново възстанови равенството. В следващите минути двата отбора забравиха за играта в защита,като феновете в зала „Конгресна” станаха свидетели на много красивли изпълнения. Левски успя да излезе напред след забивка на Павел Иванов – 71:69, но Симеон Илиев отговори с невероятна тройка при пет минути до края. До самия край на мача драмата бе пълна, а напрежението ескалира 19 секунди преди сирената, когато Хауел вкара тройка, а Васил Кьосев и Харпър се хванаха за гушите. Всичко се размина без сериозни инциденти, като двамата баскетболисти бяха дисквалифицирани. След подновяването на играта гостите демонстрираха по-голяма концентрация и в крайна сметка, измъкнаха победата - 82:78.