Валутни курсове

Хороскоп

неделя, 11 март 2012 г.

Рилецо победи Черноморец за нов успех в НБЛ

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа 13-а победа в Националната Баскетболна Лига, след като в среща от XXI кръг се наложи над аутсайдера Черноморец (Бургас) с 82:74 в мач, който се игра в зала „Арена Самоков”. Бранко Миркович изнесе поредния си силен двубой за Рилецо, като този път се отчете с 28 точки, а Филип Вукосавлевич и Христо Захариев се отличиха с по 12 точки, като последния записа и 11 борби.

Кирил Павловски е най-полезен за бургазлии с 18 точки и 10 борби, а Димитър Рошманов приключи с 14.

Възпитаниците на Росен Барчовски започнаха отлично двубоя и за много кратко време успяха да поведат с 10 точки за 19:9 след първата четвърт. През вторите десет минути гостите се опитаха да изравнят, но  усилията им бяха напразни и почивката дойде при 31:38.

През третия период баскетболистите на Рилецо успяха за момент отново да стигнат до по-голяма разлика, но след това с лека ръка пропиляваха аванса си. Все пак, Миркович и съотборниците му успяха да парират опитите на съперника да стигне до обрат и сирената прозвуча при 82:74 в полза на самоковци.