събота, 26 май 2012 г.

Натупахме лесно Португалия

България записа първа победа в тазгодишното издание на Световната лига. Нашите разбиха без никакви проблеми аутсайдера в група D Португалия с 3:0 гейма (25:22, 25:16, 25:12)

Така вече сме с една победа и едно поражение след конфузното 0:3 от Аржентина вчера. Утре във Франкфурт излизаме срещу домакина на мини-турнира Германия.

Тези мачове на практика са без значение за Радо Стойчев и компания, тъй като България така или иначе има запазено място във финалната фаза като домакин.

Португалците оказаха малко по-сериозна съпротива единствено през първия гейм. След равностойното начало, нашите обаче взеха преднина от 2-3 точки, която така и не изпуснаха до края.

Иберийците започнаха добре във втората част и водеха с 8:5 на първото техническо прекъсване.

След това обаче успяхме да обърнем резултата, а в края, благодарение и на серията силни сервиси на Казийски приключихме частта с голяма преднина.

Третият гейм просто се доиграваше, а обезверените португалци успеха да направят само 12 точки.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Цветан Соколов - Теодор Салпаров-либеро

ПОРТУГАЛИЯ: Тиаго Виолаш, Алешандре Ферейра, Руи Сантош, Марко Ферейра, Андре Лопеш, Кралош Видал - Жоао Коельо-либеро