понеделник, 19 септември 2011 г.

Славия се реваншира за 0:6 от Лудогорец (Репортаж)

След три мача без победа и 0:6 в миналия пети кръг Славия най-после постигна победа. В столичното дерби с Локомотив (Сф) "белите" се наложиха 2:1 у дома.

Срещата стартира с по-прибрана игра от страна на "железничарите". Грешка в защитата обаче позволи на Искрен Писаров да открие резултата. И то само няколко минути, след като феновете на домакините бяха започнали да напускат сектор "А".

В 21-ата равенството беше възстановено след точен удар на Йордан Юруков, възползвал се от центриране на Георги Пеев. До почивката сериозни положения пред Емил Петров и Боян Пейков нямаше.

Девет минути след началото на второто полувреме Славия осъществи пълен обрат. Добра атака, минала през Дреновички, Юруков и Попара позволи на Радослав Василев да вкара за 2:1. Резултат, който се запази до края на мача.

Интересно е да се отбележи, че първият жълт картон беше вдигнат в 80-ата минута. Какво променя това в класирането - Славия е на девета позиция със 7 точки. Локо (Сф) е две места по-назад със същия актив.