Валутни курсове

Хороскоп

сряда, 4 юли 2012 г.

Великолепна България стартира с победа участието си на финалите в Световната Лига!

Бълагрският национален отбор по волейбол зарадва всички родни запалянковци след голяма победа над Германия с 3:1. Въпреки многоборйните скандали в нашия лагер, момчетата на Найден найденов показаха страхотна класа и максимално себераздаване, което донесе и този толкова важен успех за бълагрските „лъвове".

Срещата бе доста равностойна, но благодарение на страхотната подкрепа получена от препълнената зала „Арена Армеец", нашите успяха да се справят с много коравия немски тим.

Изключителен мач за нашите момчета изиграха Тошко Алексиев,братята Братоеви и Теодор Салпаров, които бяха онсовната движеща сила за нашия тим.

Днешният успех приближава нашите до така желаното място в Топ 4 на финалита в Световната Лига. Все пак остава още един много тежък двубой в петък, когато нашите герои ще се изправят срещу олимпийските шампиони от САЩ.

Първото техническо прекъсване дойде при резултат  8:7 за родните национали. С много силна игра пък се отличи и звездата на нашия отбор Цветан Соколов.  От тук играта тръгна точка за точка . При резултат 13:12 „лъвовете" изпуснаха златен шанс на контра и резултатът пак бе равен. Грешка на немците в атака позволи на България да се откъсне с 15:13. Германия стопи аванса, но на прекъсването пак водехме с точка  16:15.

Германия поведе с 22:21 след ужасно посрещане на Ники Пенчев. Последваха силни минути за нашите момчета и след добри атаки на Цецо Соколов и Тошко Алексиев поведохме с 23:24, но Йохен Шьопс изравни с пусната топка над тройна блокада. След прекъсвания и за двата лагера,  Германия успя да спечели първия гейм с 28:26.Финалната точка бе дело на Шопс, който хитро пусна сервис в нашата половина.

Вторият гейм започна по много добър начин за нашите волейболисти, които подкрепяни от чудесната публика в „Арена Армеец" и страхотната игра на Цветан Соколов поведоха в  първото техническо прекъсване с 8:4.

Надмощието на нашите момчета продължи и след блок на Вальо Братоев срещо Андрае поведохме с 13:9. До края на второто техническо прекъсване, въпреки добрата игра на нашите, разликата между нас и немците се стопи до 16:13. Въпреки опитите за обрат, германският отбор бе безпомощен за направата му и след щастливо разиграване Георги Братоев сложи точка на втория гейм - 25:19 и 1:1.

Третата част от тази толкова успорвана среща бе спечелена от нашите момчета след много драма и грешни съдийски отсъждания в полза на немския тим. Самият гейм започна с традиционната равностойна иигра, като първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за „маншафта". Преднината за момчетата на Витал Хайнен се увеличи на 4 точки след втората пауза.

Залата избухна, когато  капитанът Владо Николов направи две спасявания и една точка, за да може България да  изравни и навакса пасив от 5 точки , с което резултатът стана  17:17. Най-важните моменти от тази част тепърва предстояха.  След поредица от групи съдийски грешки, нашите стигнаха до четвърти гейм бол след страхотна акция на Тошко Алексиев 27:26. Резултатът, за съжаление бе зиравнен след сервис в аут на Братоев. Въпреки всичко, геймът приключи по най-хубавия начин за нашите и след  перфектен блок на Виктор Йосифов спечелихме третата част с 29:27.

Четвъртият гейм бе белязан от тоталното надмощие на българския отбор. Момчетата на Найден Найденов буквално изригнаха в началото на тази част  и съвсем логично второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11 за нашите. До края на срещата, нашите бяха страхотни и не изпуснаха чудесната си преднина до края. Заветната точка, която взриви „Арена Армеец", бе след страхотна комбинация на братята Братоеви-25:19 и 3:1 за България!

След големия успех днес, нашите момчета ще има почивка в утрешня ден от турнира.

Следващата среща на „трикольорите" ще бъде срещу САЩ в петък от 20:45.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Резерви: Добромир Димитров, Владимир Николов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Николай Николов

Старши-треньор: Найден Найденов
Треньор: Камило Плачи

ГЕРМАНИЯ: Симон Тишер, Георг Гроцер, Маркус Поп, Денис Каберда, Макс Гюнтьор, Маркус Бьоме - Маркус Щоервалд-либеро
Резерви: Лукаш Кампа, Йошен Шьоопс, Себастиан Шварц, Бьорн Андрае, Кристиан Дюнес