събота, 11 февруари 2012 г.

Левски без проблеми срещу Спартак

Отборът на Левски записа нова победа в НБЛ, след като се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) с 96:74 в мач от XVIII кръг. Най-резултатен за „сините” беше Арън Харпър с 21 точки, Васил Евтимов завърши с 20 точки и 11 борби, а Маркъс Хол добави 14 точки за успеха.

Илия Станков вкара 17 точки за плевенчани, а Веселин Георгиев и Цветослав Острев се отчетоха съответно с по 16 и 15.

През първото полувреме играта бе равностойна, двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, като в крайна сметка, на почивката Левски имаше крехък аванс от една точка – 39:38.

Столичани си гарантираха победата през третата четвърт, когато Арън Харпър и компания бяха пълни господари на терена и увеличиха преднината си до 15 точки – 66:51. В заключителните десет минути плевенчани опитаха да се върнат в мача, но вместо това, съперникът им се възползва максимално добре от шансовете си и последния съдийски сигнал прозвуча при 96:74 в полза на Левски.