четвъртък, 10 ноември 2011 г.

Отлична България удари Австрия като гост (Видео)

Младежкият национален отбор на България до 21 години води с 2:0 на Австрия на стадион "Вийнер Нойщадт". Избраниците на селекционера Михаил Мадански започнаха  страхотно решаващата евроквалификация срещу Австрия. "Лъвовете" поведоха в резултата още в първата минута. Точен за тима бе един от лидерите на младите "трикольори" Момчил Цветанов. Играчът на Литекс се разписа отблизо, засичайки центриране на Александър Тонев отляво. В третата минута Борислав Балджийски изпусна сам срещу вратаря Йорг Зийбенхандл, след като Цветанов го изведе в отлична позиция. Халфът на Черноморец стреля направо в тялото на австрийския вратар, вместо да насочи топката в един от двата ъгъла.

Въпреки пропуска българите скоро удвоиха. Футболистът на Черно море Росен Колев удвои в 9-ата минута след красив гол с глава след центриране на Цветанов.
До края на първата част момчетата на Андреас Херцог на няколко пъти бяха близо до гол, но Стефано Кунчев на два пъти с отличен рефлекс изби. Родните младежи пък пропуснаха да вкарат трети гол на контраатака и почти да "убият" интригата в срещата.

Преди днешния двубой България и Австрия делят третото място в класирането на група 10. Двата тима имат по 4 точки от 3 мача, но австрийците имат по-добра голова разлика. На 15 ноември България приема Австрия в Ловеч.

АВСТРИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:2
0:1 Цветанов (1)
0:2 Колев (9)

АВСТРИЯ: Йорг Зийбенхандл, Емир Дилавер, Михаел Шимпелсбергер(46-Дитер Елснег), Даниел Ройер, Рафаел Холцхаузер, Андреас Вайман, Дени Алар (58-Дарио Тадич), Щефан Шваб, Кристофер Дибон (капитан), Георг Тайгл (46-Даниел Шьопф), Патрик Фаркаш
(резерви: Самуел Радлингер, Кевин Вимер, Томас Хопфер, Даниел Шютц)
БЪЛГАРИЯ: Стефано Кунчев, Георги Пашов, Росен Колев, Георги Терзиев, Илия Миланов, Александър Цветков, Пламен Димов, Георги Костадинов, Борислав Балджийски (89-Радослав Василев), Момчил Цветанов (72-Томи Костадинов), Александър Тонев (88-Радослав Кирилов)
(резерви: Ивайло Василев, Самир Аяс, Александър Дюлгеров, Ивелин Василев)
СЪДИЯ: Йевхен Арановски (Украйна)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ:Шьопф, Ройер - А Костадинов, Цветанов, Цветков - Б