понеделник, 12 септември 2011 г.

ЦСКА отново първи след класика над Локо (Пд) - Репортаж

ЦСКА разгроми Локомотив (Пд) с категоричното 3:0 в последен мач от 5-ия кръг на „А" група. По този начин „червените" си върнаха първото място във временното класиране. Спас Делев и ко имат 100-процентов актив и се недостижими на върха с 15 точки.

„Червените" показваха добра игра през целия мач и напълно заслужено постигнаха хубава победа. Пловдивчани пък можеха да се представят и по-добре, ако не беше контузията на Базил де Карвальо в самото начало. Таранът бе принудително заменен от Драги Коцев, което промени схемата на Драган Канатларовски.

„Армейците" започнаха добре и Спас Делев бе близо до откриване на резултата още в 4-ата минута, но ударът му от воле срещна горната греда.

Направилият официален дебют за ЦСКА Жуниор Мораеш се понрави на феновете с надъханата си игра, но на свой ред пропиля добро положение малко по-късно.

Все пак логичното се случи в 19-ата мин. Двойно подаване между Платини и Мораеш изведе първия на чиста позиция фронтално срещу Лучини и таранът не сбърка - 1:0.

Вратарят на Локо се прояви в крайно негативна светлина четвърт час по-късно. Мораеш бе изведен отдясно, корсиканецът тръгна да го пресреща и скочи циркаджийски. При стъпването си на терена, кракът му закачи този на „червения" нападател и резултатът бе ясен - дузпа. Потърпевшият я изпълни безкомпромисно, с което записа и първото си попадение в официален мач на ЦСКА.

В последните минути на първата част гол на Локомотив бе отменен поради засада. Венков засече с глава центриране от фаул, но при самото подаване сякаш негов съотборник бе зад отбраната на домакините.

След почивката интересните  моменти пред вратите бяха по-малко, но все пак не липсваха. Спас Делев изпусна чист гол в 52-ата минута. В 66-ата обаче дребничкият нападател се реабилитира. Нелсън бе изведен отдясно и върна към останалия на празна врата Делев, който нямаше как да сбърка - 3:0.

След този гол съпротивителните сили на пловдивчани се изчерпаха, макар че в самия край на двубоя М'боли трябваше да се намесва решително при два последователни удара на играчи на Локомотив.   В продължението пък реферът отмени гол на Зику заради фаул.