понеделник, 13 декември 2010 г.

Реал (Мадрид) - Сарагоса 3:1

Реал (Мадрид) постигна безпроблемна победа с 3:1 като гост над Реал Сарагоса в мач от 15-ия кръг на испанската Примера.
Двубоят на „Ромареда" започна по най-добрия начин за гостите от испанската столица. Още в 15-ата минута Кристиано Роналдо пусна фамозен пас с пета към Марсело, който пък отлично намери Месут Йозил в наказателното поле, а етническият турчин нямаше проблеми да прати топката под плонжа на Лео Франко за 1:0.
Малко по-късно Ласана Диара можеше да вкара второ попадение, но останал непокрит в наказателното поле пропусна да намери мрежата. Тя бе навестена от топката за втори път в самия край на полувремето. В 45-ата минута Кристиано Роналдо изпълни пряк свободен удар по перфектен начин и не остави никакви шансове на вратаря на домакините - 2:0.
Още при първата си атака през втората част гостите решиха всичко в мача. Чаби Алонсо пусна отличен пас зад защитата на Сарагоса, който изведе Анхел Ди Мария сам очи в очи с вратаря на домакините. Аржентинският полузащитник технично копна топката и направи преднината на „белия балет" класическа.
Домакините все пак стигнаха до почетен гол в 52-ата минута, дело на Габи от дузпа.
В 73-ата минута Алонсо бе близо до 4-ти гол, но ударът му от далечна дистанция премина над вратата.