вторник, 28 септември 2010 г.

България с втора загуба на световното по волейбол!

България записа втора загуба на световното по волейбол с 1:3 гейма от Чехия. Така нашите записаха 1 победа и 2 поражения и за момента са на третото място в класирането. В крайна сметка българския тим ще продължи в следващата фаза, но го чакат доста по-трудни опоненти, отколкото ще имат Франция и Чехия. Първият гейм протече равностойно с размяна ха водачеството и от двата отбора, но в крайна спечелен от чехите с 25:23. Вторият гейм започна отлично за нашите, който поведоха с няколко точки и задържаха аванса си почти до края. В самия край Казийски и компания водеха с 21:16, но в крайна сметка след много грешки загубиха и този гейм. Третия започна по същия начин. Българите водеха с 19:14, но позволиха изравняване 22:22. В крайна сметка обаче играчите на Пранди успяха да се доберат до победа с 30:28. Късметът обаче изостави българите в четвъртата част. Чехите я спечелиха заслужено с 27:25, а с това и мача.

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров- либерото

ЧЕХИЯ: Иржи Попелка, Петър Кончени, Якуб Весели, Ян Щокър, Петер Платеник, Лукаш Тихачек - Мартин Кристоф-либеро