вторник, 1 май 2012 г.

Ямбол тръгна с победа в плейофите

Отборът на Ямбол записа победа в първия си мач от плейофите на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 81:74. Майкъл Джеферсън вкара 20 точки за домакините, а Станислав Говедаров и мартин Дурчев добавиха съответно по 18 и 14.

Айзея Мартин вкара 21 точки за „зелените”, а Димитър Филипов и Станимир Маринов добавиха съответно по 11 и 10.

Ямболии стартираха добре мача, като след първите десет минути имаха аванс от 12 точки – 24:12. Това внесе измамно спокойствие в редиците на домакините и до почивката Балкан вече изоставаше само с четири – 35:39.

В началото на второто полувреме Станимир Маринов и съотборниците му продължиха с натиска и се доближиха само на точка от съперника си, но в заключителните десет минути Ямбол отново вдигна оборотите и стигна до победата – 81:74.