сряда, 2 май 2012 г.

Левски с очаквана победа над Спартак

Отборът на Левски поведе с 1:0 победи в плейофната серия срещу Спартак (Плевен), след като днес спечели мач №1 с 92:76. Най-резултатни за „сините” бяха Арън Харпър и Васил Евтимов с по 15 точки, като втория овладя 11 борби, а Димитър Ангелов и Павел Иванов добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Александър Дяковски изигра силен мач за плевенчани и приключи с 24 точки, а Тодор Тодоров и Веселин Георгиев вкараха съответно по 15 и 14.

Баскетболистите на Константин Папазов контролираха събитията в срещата, но въпреки това, трудно стигаха до голяма преднина. На почивката Левски водеше с 48:36, като през второто полувреме ситуацията не се промени особено, но все пак, домакините увеличаха аванса си до 16 точки, за крайното 92:76.