четвъртък, 26 април 2012 г.

Ямбол трети в редовния сезон след победа над Спартак

Отборът на Ямбол завърши на трето място в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като в срещата си от последния XXVIII кръг се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) с 97:83. Мартин Дурчев беше най-резултатен за гостите с 23 точки, а Джон Офоегбу и Тони Гуджино добавиха съответно по 19 и 15.

Илия Станков реализира 20 точки за плевенчани, а Тодор Тодоров и Александър Дяковски приключиха съответно с по 19 и 12.

Възпитаниците на Иван Чокалов поеха пълен контрол върху събитията на терена от самото начало на мача, като с всяка изминала минута увеличаваха разликата, която стигна до 19 точки на почивката – 55:36.

В началото на третата четвърт домакините от Спартак се активизираха и след силна серия успяха да намалят изоставането си до 11 точки, но след това ямболии отново вдигнаха оборотите и до последния съдийски сигнал не оставиха никакво съмнение, че са по-класния от двата състава.