четвъртък, 26 април 2012 г.

Левски завърши редовния сезон с победа

Отборът на Левски приключи редовния сезон в Националната Баскетболна Лига с победа, след като в среща от XXVIII последен кръг се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 93:81. Арън Харпър отново приключи с най-много точки за столичани – 35, а Джаред Хауел и Павел Иванов вкараха съответно по 18 и 15.

Симеон Илиев реализира 18 точки за „моряците”, а Николай Колев и Джими Хънт приключиха съответно с по 16 и 11.

Баскетболистите на Черно море определено стартираха с по-голяма мотивация този мач, като демонстрираха добра игра в защита, а в нападение се възползваха от всяка възможност да отбележат и така почивката дойде при преднина от 14 точки за гостите – 57:43.

През второто полувреме Харпър и компания се събудиха, като само за десет минути съумяха да стопят разликата до само една точка – 69:70, а в заключителната четвърт момчетата на Тити Папазов не оставиха никакъв шанс на съперника и стигнаха до победата.