понеделник, 27 февруари 2012 г.

Барса би Атлетико с хитрост

Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 като гост в дербито от 24-ия кръг на Примера дивисион. По този начин каталунците отново са на 10 точки от лидера в класирането Реал (Мадрид).

Двубоят на „Висенте Калдерон" започна добра за гостите, които откриха още в 8-ата минута.

Попадението на меси обаче бе отменено, тъй като аржентинецът си поведе топката с ръка преди да нанесе головия удар.

Все пак логичното се случи в 36-ата минута. Меси и Фабрегас комбинира отлично, като бившият капитан на Арсенал пусна ниско центриране към останалия пред опразнената врата Дани Алвеш, който не пропусна да открие.

Секунди по-късно обаче Валдес трябваше да показва способностите си, след хубава атака на Арда Туран.

Мадридчани изравниха веднага след почивката. Бускетс изби лошо центриране от корнер, топката попадна право на волето на Фалкао, който не пропусна да наниже 20-ия си гол този сезон.

Голът нямаше как да не амбицира Барса, но каталунците не създадоха много опасности пред вратата на Атлетико. Меси и Санчес изпуснаха да засекат отлично центриране на Алвеш в 67-ата минута, но четвърт час по-късно попадението все пак дойде. Меси изпълни бързо пряк свободен удар, докато домакините още изграждаха стената си и изгледаха с ужас как топката влиза необезпокоявано във вратата.

В самия край Валдес отново изпъкна, след като блокира успешно шут на Хуанфран.

Атлетико Мадрид - Барселона 1:2

0:1 Алвеш (36')
1:1 Фалкао (51')
2:1 Меси (82')

Атлетико: Куртоа, Фелипе Луис, Годин, Миранда, Хуанфран, Тиаго, Габи, Арда Туран, Коке (77 Салвио), Адриан, Фалкао

Барселона: Валдес, Алвеш (72 Куенка), Пуйол, Масчерано, Абидал, Бускетс, Шави, Иниеста, Фабрегас (77 Педро), Меси, Алексис (84 Пике)