неделя, 5 февруари 2012 г.

Спартак спечели дербито на дъното в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) спечели дербито на дъното в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 102:78 в мач от XVII кръг. Най-резултатен за плевенчани беше Илия Станков с 27 точки, а Веселин Георгиев и Александър Дяковски приключиха съответно с по 19 и 16.

Кирил Павловски се отличи с „дабъл-дабъл” – 28 точки и 17 борби, а Константин Коев и Деян Дунович вкараха по 18 и 12.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, но все пак, баскетболистите на Спартак демонстрираха по-висока концентрация в завършващата фаза и се оттеглиха на почивката с аванс от шест точки - 49:43.

Илия Станков и компания си гарантираха успеха през третата четвърт, когато буквално прегазиха съперника си, като за четири минути реализираха серия от 21:4, с което си осигуриха комфортен аванс. Въпреки голямата разлика, бургазлии се опитаха да се върнат в мача в заключителните десет минути, но силите им стигнаха само да намалят изоставането си с шест точки, за крайното 78:102.