събота, 3 декември 2011 г.

Левски сгази Етър

Левски разби Етър с 3:0 като гост и си осигури класиране на ¼-финалите за Купата на България. Всички голове в мача паднаха след почивката, когато столичани успяха да се възползват по най-добрия начин от статичните си положения. Лошите новини за Николай Костов след двубоя обаче са травмите на Тони Калво и Иво Иванов, които бяха заменени принудително.

Тасевски имаше два полу-шанса за столичани през първата част, които обаче не успя да реализира. Иво Иванов пак направи една от „фирмените" си грешки, която за малко да доведе до гол във вратата на Илиев.

Най-интересното през това първо полувреме бе фактът, че бяха направени цели три принудителни смени - два от търновци и една от „сините".

Доста по-интересно стана веднага след почивката, когато „сините" поведоха. Гаджев центрира от корнер, Иван Цветков бе „забравен" сам и без проблем заби топката с глава във вратата. В 56-ата мин. Иван Цветков отново можеше да се разпише след много добра атака на „сините" но вратарят спаси. Малко по-късно Етър можеше да изравни, но Димитров не успя да преодолее Илиев, останал сам срещу младия „син" страж.

Гаджев можеше да реши всичко в 65-ата мин, но ударът му от воле разтресе гредата.

Столичани нанесоха втория си удар десетина минути преди края. Попадението бе много подобно на първото, като този път голмайсторът се казваше Даниел Димов.

В добавеното време Иван Цветков оформи крайното 0:3 с много хубав шут от границата на пеналта.

Последният съдийски сигнал пък бе и такъв в кариерата на рефера Антон Генов, който се „пенсионира" след този двубой.