понеделник, 27 декември 2010 г.

Sportal: Идеална петица на XI кръг на НБЛ

Предпоследният за календарната 2010 година кръг в нашенската НБЛ ще се запомни най-вече с поредните драми в Ямбол и Самоков. След като през миналия шампионат тимът на Иван Чолаков победи Левски след две продължения, през тази година "сините" успяха да изкопчат победата. Отново допълнителни пет минути решиха изхода на двубоя, но този път в полза на състава на Константин Папазов за 101:98.

В Самоков Черноморец бе на крачка от феноменален обрат, след като губеше в края на третата четвърт с над 20 точки. Момчетата на Дечо Коешинов докараха мача до две точки разлика, но в крайна сметка отстъпиха на домакините с 96:98.

В Ботевград Балкан се наложи над Спартка (Плевен) с 86:75, докато шампионът Лукойл Академик не срещна особени проблеми при домакинството си на Евроинс Черно море, побеждавайки с 88:65. Ето главните действащи лица на кръга според Sportal.bg: