Валутни курсове

Хороскоп

сряда, 9 май 2012 г.

Прегазихме Сърбия с 3:0! (ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха втора поредна чиста победа на Олимпийската квалификация в София, след като прегазиха и шампиона на Европа Сърбия с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) пред препълнената от 12 501 зрители.

Двубоят в зала „Арена Армеец“ бе изгледан на живо от президента на Република България Росен Плевнелиев и министъра на спорта Свилен Нейков.

Вторият успех на възпитаниците на Радостин Стойчев на практика класираха България на полуфинал в турнира в София.

Двубоят България – Сърбия започна добре за националите, които поведоха с 2:0. Александър Атанасийевич изравни за 2:2 с атака по правата. Владо Николов и компания поведоха с 6:4. Мрежа на сърбите направи резултата 7:5. Матей Казийски изведе България напред при първото техническо прекъсване с 8:7 след технична атака по блокадата. Владо Николов и компания поведоха с 13:9 и това принуди Игор Колакович да вземе прекъсване. Три поредни атаки в аут на Александър Атанасийевич и 16:10 за България при второто техническо прекъсване. Сърбия намали до 17:12, но Владо Николов бързо направи 18:12. Владо Николов умело игра с блока за 19:13. Милош Никич заби в аут и 20:13, което принуди Игор Колакович да вземе второто си прекъсване в гейма. Феноменална единична блокада на Теодор Тодоров и 21:13. Владо Николов атакува по сръбската блокада и 22:15.„Плавите“ намалиха до 20:23, след атака в аут на Владо Николов. Капитанът ни обаче заби мощно за 24:20. Сърбия намали до 22:24, но сервис в аут на Атанасийевич доведе до 25:22 в първата част.

България поведе с 4:1 в началото на втората част и Игор Колакович побърза да вземе прекъсване. Страхотен блок на Теодор Тодоров и Тодор Алексиев и 5:1. Нов страхотен блок на Еър Теди и 6:2. Нова атака на Тодор Алексиев и 8:3. Изключителен пайп на Матей Казийски след страхотно подаване на Георги Братоев и 9:3. Троен български блок спря атака на Никич – 10:4. Матей заби мощно и 11:9. Последва нова блокада на Еър Теди и 12:5. Веднага след това Боян Янич смени Никола Ковачевич. Матей Казиски направи 13:6, но Атанасийевич намали до 7:13. Последваха два поредни сръбски блока – 13:9. Тук Радостин Стойчев взе прекъсване.

Матей Казийски се справи с двойна блокада и 14:10. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за България. Владо Николов заби мощно за 18:14. Последва атака в аут на Атанасийевич и 19:14, което принуди Игор Колакович да вземе прекъсване. България дръпна с 22:15 след нов единичен блок на Теодор Тодоров. Нова единична блокада на Матей Казийски и 23:16. Мощна атака на капитана ни Владо Николов донесе успеха във втория гейм с 25:16.

„Плавите“ дръпнаха с 4:1 в началото на 3-ия гейм. Атака на Владо Николов в блока и 1:5. Тук Радо Стойчев реагира бързо и взе прекъсване. Матей Казиски заби мощно по сръбската болкада и 2:5. Атанасийевич заби по правата за 6:3. Тодор Алексиев заби в първия матър за 4:6. Владо Николов заби по блока на Сърбия и 5:6. Това принуди Игор Колакович да вземе прекъсване.

Нова атака на Валдо Николов и равенство 6:6. Последва атака в аут на Атанасийевич и България поведе със 7:6. Единична блокада на българския капитан и националите дръпнаха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна на 4 точки при 12:8. Владо Николов отново закова топката в полето на Сърбия 14:9. Второто техническо прекъсване дойде пир 16:10 за България. „Плавите“ върнаха бързо 3 точки, но влезлият като резерва Цветан Соколов направи 17:13. Атанасийевич намали до 16:19 след пусната топка. Радостин Стойчев взе второто си прекъсване в гейма. Сърбия намали до 18:20. Боян Янич заби за 19:20. Георги Братоев вдигна феноменално над глава през цялото игрище и Тодор Алексиев направи 21:19 след блокаут.

Атанасийевич заби в аут – 22:20. Нов аут на Атанасийевич – 23:20. Игор Колакович взе ново прекъсване. Атака в аут на Станкович и мачбол – 24:22. Атанасийевич върна една точка за 23:24. Българската блокада затвори мача за 25:23.

БЪЛГАРИЯ – СЪРБИЯ 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров – Теодор Салпаров-либеро