вторник, 17 април 2012 г.

Левски измъкна победата в Самоков

Отборът на Левски спечели дербито на XXVII кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 80:75. Маркъс Хол вкара 22 точки за „сините”, а Стефан Георгиев приключи двубоя с 14.

Бранко Миркович отново бе над всички в състава на домакините с 19 точки, Филип Вукосавлевич и Христо Захариев добавиха по 14, а Мартин Маринов завърши с 10 точки.

Баскетболистите на Левски си осигуриха победата след страхотна първа четвърт, когато освен добра успеваемост в нападение, момчетата на Тити Папазов демонстрираха добра защита и поведоха с 24:9. До края на първото полувреме играчите на Рилецо се събудиха и намалиха разликата до девет точки – 36:45.

След почивката домакините дадоха всичко от себе си, за да стигнат до обрат, като най-близко бяха при 73:75 и 16 секунди до сирената, но в оставащото време столичани вкараха чрез Харпър и Хол и така победата отиде при Левски.