петък, 1 октомври 2010 г.

Бразилия Полша 3:0 на световното по волейбол.

Световният шампион Бразилия не остави шансове на Полша и отнесе европейския тим с 3:0 гейма в първи мач от втората групова фаза на световното първенство по волейбол в Италия.
В групата е и България и днес момчетата на Силвано Пранди играят с поляците, така че при победа ще си осигурят място напред, защото ще завършат поне на второто място в групата и мачът с бразилците утре няма да има значение.
Южноамериканците нямаха никакви проблеми и след силно посрещане, атака и блокада просто смазаха съперника си, когато преди 4 години победиха на финала на предишния шампионат.
Още в първия гейм стана ясно накъде отиват нещата. Брацилците дръпнаха с 11:4, а след това взеха набърдо частта с 25:16, като отново демонстрираха силна игра в защита.
В следващите 2 гейма играчите на Полша отново не успяха да се противопоставят. Бразилия спечели с по 25:20 като в нито един момент тимът не бе сериозно застрашен от съперника си.